З часу заснування школа мала назву "Черкаська середня школа № 22".
У 1973 році відкрито чотири перших класи, учні 2-9 класів перейшли з колишньої школи № 9.
За час існування у школі отримали освіту 7 238 учнів, 202 учні нагороджені золотими та срібними медалями.
За період існування у школі створено: методичний кабінет, другий спортивний зал, кімната психологічного розвантаження, новий кабінет праці, кабінет інформатики, кабінет тестування та виявлення рівня навчальних досягнень учнів, кабінет практичного психолога, проведено капітальний ремонт навчальний кабінетів та шкільних рекреацій.
У школі створено і діють виховні центри: музей Т.Г.Шевченка, кімната-музей, "Бойової партизанської слави", зал "Київська Русь", комп'ютеризовано кабінети: директора, заступників директора з навчально-виховної роботи, методичний кабінет; кабінет фізики, української літератури, соціально-психологічної служби, іноземної мови. У шкільній бібліотеці комп'ютерний каталог програмової та художньої літератури та періодичних видань.
Шкільний методичний кабінет увійшов у число найкращих кабінеті міста за наслідками огляду-конкурсу. Створено тематичний каталог нормативно-правових матеріалів, наявних у методкабінеті. Створена база для застосування інформаційних технологій. Школа підключена до мережі Інтернет.
Діє чітка система контролю за дотриманням виконань Закону України "Про освіту". За результатами перевірки з питань внутрішньо-шкільного контролю, школа була базовою в місті.
Учителі школи мають індивідуальні методичні розробки, друковані роботи з питань методики та виховання роботи. З питань виховної роботи школа визнана однією з кращих у місті. Розроблена та напрацьована система роботи по громадському вихованню.
На даний час у школі працюють класи з поглибленим вивченням окремих предметів, здійснюється профільне навчання.
Школа є лідером масово-спортивних у місті (протягом 20 років посідає призові місця у міських спартакіадах школярів).
Згiдно Закону України «Про увiчнення Перемоги у Великiй Вiтчизнянiй вiйнi 1941-1945 рокiв» вiд 20квiтня 2000 р. № 1684-III та згiдно Указу президента України про День партизанської слави вiд 30 жовтня 2001 р. № 1020 в Черкаській загальноосвiтнiй школi було створено кiмнату-музей Партизанської Слави.